neljapäev, 11. november 2010

Nähtamatud Akadeemikud

"Mina mõtlesin, et jalgpall sai alguse siis, kui mingid tüübid vanasti surnud vaenlase pead tagusid," pistis korrapidaja Nobbs (pole kuulsa Nobbsi sugulane).

Keegi köhatas. "Minu arvates on see ebatõenäoline," lausus Hix. "Kui pea ei olnud just kotis või mingi metallkarkassi sees, ja siis on veel kaaluprobleem, sest inimpea kaalub umbes kümme naela ja see peaks jalale kõvast haiget tegema. Muidugi oleks natuke abi sellest, kui pea tühjaks õõnestada, aga lõug tuleb kindlasti traadiga kinni tõmmata, sest keegi ei taha, et talle hambad jalga lüüakse. Mul on mõned pead külmas, kui keegi tahab katsetada. Hämmastav, aga ikka veel leidub neid, kes annetavad oma surnukeha nekromantidele. Maailmas on kummalisi inimesi."

Sel hetkel mõistis surmajärgse suhtlemise teaduskonna juht, et kuulajaskond ei tule temaga päris kaasa.

*****

Julieti arusaam puhtusest oli sarnane jumalikkusega - see tähendab, et see oli kaootiline, inimesele täiesti mõistetamatu ja seda nägi haruharva.

*****

Tegelikult jäi Julieti tõusmine hautiseleti alt suhteliselt märkamatuks kõigile peale ühe kunstitudengi, kes oli seda vaatepilti nähes peaaegu pimestatud ning maalis palju aastaid hiljem pildi "Ilu tõuseb hernepudruleti alt, saatjaks inglikesed, kes kannavad viinerisaiakesi ja pirukaid". Maali peeti üldiselt meistriteoseks, kuigi keegi ei suutnud mõista, mis kurat õieti selle mõte on. Aga see oli ilus, järelikult ka õige.

*****

"Härra Nap treenib meid ja ma andsin ohjad härra Napi kätte. Ja täna õhtul ei ole ka mingit suitsetamist."
Kostis jahmunud häälekoor ja Ridcully tõstis käe, nõudes vaikust. "Ja tema juhtnöörides öeldakse veel..." Ta uuris lähemalt Napi üsna korratut käekirja ja muigas kergelt. "Ei tohi olla mingit seksuaalset läbikäimist." See avaldus ei toonud kaasa reageeringut, mida ülemkantsler oli oodanud.
"See tähendab seksist rääkimist, jah?" küsis määratlemata uuringute õppetool.
"Ei, see tähendab seksimist käigu pealt," seletas Rincewind.
"Õigus jah, seksist rääkimine on oraalseks."
Bengo Macarona istus, rabatud ilme näol.

*
*****
*

Pratchett. Soovitan soojalt. Kõlbab ka külmalt. Ja laagerdanult, marineeritult, soolatult ning praetult. Tarvitada regulaarselt, nagu arstirohtu ikka. Üledoseerimine on võimatu. Vastunäidustusi pole täheldatud. Kaebuste ja kõrvaltoimete tekkimise korral konsulteerida raamatukoguhoidja või raamatupoe müüjaga.