las olla igas päevas
Lauk. Ütlevad, et karu-. Ei tea küll, miks? On teine nii maadligi ja õrnakeste õitega.
Kõigepealt hakkab koorepuru lendama ja siis saepuru.
Kaks aastat tagasi ostetud SININE hortensia. Eelmisel aastal puhkas.
Roheline pallipõõsas muundub sujuvalt valgeks.
8 kommentaari:
Sa oled oma fotoaparaadiga sõbrunenud?
Niivõrd-kuivõrd. Pole erinevaid programme väga uurinud veel, siiani olen automaatrežiimiga hakkama saanud. Aga sõbrad oleme me küll, sellised värsked sõbrad :)
Hortensiad värvuvad mulla happelisusest vastavalt. Kastmisvesi on kare ehk olnud?
Ma olen selle hortensia vahepeal ümber istutanud ning ei ole halli aimugi, missugune on uue mulla happelisus. Ning kastmisvesi muidugi ka, jah. Happelisem keskkond peaks punakama tooni andma ja aluselisem sinisema. Vist. Hakka või tuhaveega kastma. Samas on öeldud, et hortensiale meeldib pigem happelisem keskkond, ei taha teist väga traumeerida ka.
Hmh. Otsisin ja leidsin, et peaks olema vastupidi - happeline soodustab sinist.
Mkm. Sinise jaoks on hapumat vaja, lase kastmisveel tilga äädikaga veidi seista või pane põõsale haput rodoturvast juurde. Hortensiad on pigem happelise eelistajad.
Lunepallipõõsas on väga äge! Teil nii uhke. Ma leidsin eelmine kevad taraenelapadriku ja maitea, oma 30 a vana kõdu ja risu alt ka sellise. Eelmine suvi põdes, nyyd vähemalt on näha, et kasvab. Kahjuks suvepoole söövad satikad ta auklikuks.
Eks mind ajas segadusse kunagine keemiklassi lakmuspaber. Punane vs sinine. Mingi ähmane mälestus, et happeline on punane ja aluseline sinine reaktsioon. Aga see lillemaailm ei ole sugugi nii lihtne!
Postita kommentaar