pühapäev, 2. jaanuar 2011

V!

Aasta vahetus kenasti Kudzu pere ja sõprade seltsis. Sai nalja, sai süüa, sai tina valada ja muidki toredaid lõbustusi.

Tina kuju on väga mitmetimõistetav, Morgie oli esimene, kes sellest midagi leidis, nimelt on seal v***. Olgu, mõtlesin, eelmisel aastal oli m***, vähemalt järjepidevus on olemas. Aga täna vaatas ka mu armuline ema tinaplönni üle ja leidis sellest öökulli. Nojah, kui öökull on tarkuse sümbol (ja eriti varjatud tarkuse sümbol), siis... paistab mul arukus olevat allapoole, instinktide tasemele ümber kolinud, nagu meestel tihti öeldakse olevat. On see halb või hea, eks aeg näitab.

Kõige vapustavam hetk oli Kauri tinavalamine. Ütlesin poisile, et valagu ühe sortsuga, korraga ära. Ta siis valas. Pool lendas ämbrist mööda mulle sääre peale. Selle järgi paistab tulevat energiline ja tuld täis aasta, mis, nagu hommikul selgus, lõpeb ennete järgi võiduga. Mulle on sääre peale põlenud perfektne V täht. Püksid, läbi mille põletada sain, sai ka tinast hämmastavalt kergesti lahti. Seega on tulemas kärtsu, mürtsu, tuld ja valu, aga kokkuvõttes on kahjud palju väiksemad, kui esmapilgul paistab. Valu möödub ka kiiremini, kui arvata oskan.

Emakene oli valanud kena kalaõnge, ju vist püüab kellegi kinni. Ema ise küll ei tahtnud seda võimalust hästi uskuda.

Lastel on aga tavapäraselt muinasjutulised plönnid, ei midagi nilbet.

Uue aasta tulles ei lubanud ma midagi. Suitsetamise mahajätmiseks peaksin kõigepealt suitsetama hakkama, aga ma arvan, et see ei ole vaeva väärt. Kaalu langetada hädapärast vajadust pole. Üldse ma arvan, et kui miski on ärategemist või muutmist väärt, teen ma seda ka ilma aastavahetuse lubadusteta.

Kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis midagi ma ikka lubasin... nimelt seda, et ma jätkan omi radu, kuhu iganes need mind ka ei vii. Et ma teen oma otsused lähtudes mitte hirmust või üksildusest, vaid teades, kes ma olen ja mida väärt. Et ma hoian alles ja kasvatan teadmist iseendast, oma jõust ja julgusest. Tee on pikk ja okkaline, aga igal juhul käimist väärt.

Soove oli uuele aastale ka. Soovin, et uuel aastal hakkaksid hargnema, ükskõik siis, kui aeglaselt, need sasipuntrad, mille juures olen juba tükk aega kannatlikult passinud ja õiget aega oodanud. Selgust, julgust, jõudu ja õnne soovin uuelt aastalt!

1 kommentaar:

Lendav ütles ...

Lisan juurde (statistika jaoks), et säärepäälses ennustusmärgis on ära tuntud peale V tähe ka süda, linnuke, rebane, kits, vares ja meesterahva genitaalid. Eks kui koorik maha tuleb, näeb täpsemalt, milline arm jääb. Siis saab jälle ennustada.