pühapäev, 20. mai 2018

Päkapikuleib, Chata Baby Jagi ja teisi jutte

Nädal tagasi ei olnud laskmisvõistlusi, täitsa vaba olin. Ainult tööd oli vaja palju teha (nagu ikka alati on,) nii et selle asemel, et palehigis tööd vihtuda, käisin Kõutsiga hoopis Poolas. Ega me kaugele ei jõudnud, Suwalki käisime risti-põiki läbi. Pilte tegin moblaga ja ainult mõne üksiku, siin on meie ööbimiskoha tagaõu hiigeltammega (silma järgi vähemalt 300-aastane). Peale kauni looduse vaatasime üle ka kaubanduse, ehituspoed olid päris põnevad. Näiteks kipsplaat ei maksnud peaaegu mitte midagi (vist oli ümberarvutatuna umbes 3.- plaat?), kuigi selle infoga ei ole mul suurt midagi peale hakata - ehituse juures ei ole plaanis kuigipalju kipsi kasutada. Tõin ära tillukese kirjulehise potilille, millele trükitud nime kuukelis tõlkides sain teada, et see on Taim, Roheline. Reis oli tore, isegi vaatamata lämmatavale palavusele. Peenemad nüansid hakkavad juba mälus tuhmuma, pole ka fotosid, mille najale mälu ehitada. No ja mis ma siin ikka sellest kirjutan, kuidas ma turult ei raatsinud kirjulehelist pööki osta (see võib meie kliimas õrn olla), keda see huvitab. Või et umbkeelsete Poola poemüüjatega saab eesti keeles ka suheldud, kui kätega piisavalt juurde vehkida (seda ei teinud küll mina, ma vaatasin kõrvalt ja imetlesin hääletooni ja žestide kõnekust).

Mäluga on üldse kehvad lood, viimasel ajal paistavad mäluaugud järjest süvenevat. Kehva mälu (ja hajali tähelepanu) arvele võib kirjutada ka selle, et panin nädal varem bookingu kaudu öömaja kinni ja - enne teeleminekut leidsin meili pealt kirja, mis küsis, miks ma ei ööbinud broneeritud kohas? Aaahhh! Ma olin kuupäevad segi ajanud! Eks sellega kaasnes ka rahaline kadu, aga see ei olnud õnneks suur. Palju ärritavam oli mu enda lollus. Broneerisin kähku järgmise lähima odavaima kodumajutuse ja asusime teele. Ilusasse kohta jõudsime, pildil on killuke sellest. Peremees ütles küll, et po russki kõneleme (ingliš talle ei sobinud), aga ise pani ikka poolat. Umbes poolest jutust ei saanud möhhigi aru. Igatahes - hakkama saime jällegi. Kolmekorruseline loss, katusekamber meile ja hiigelpatjadega voodi ning sealsamas korrusel ka roosilise kahliga duširuum. Pererahva elukorrusel oli ainult tammepuust mööbel, meile oli küll siiski ka laminaati jagunud. Sellegipoolest ilmselgelt küllaltki rikas majapidamine. Krundi piiril oli renoveerimisel palksaun suure peoruumiga ja ka õues lõkke- ja grillikohad, eks nii vist tehakse omale pensionilisa. Sauna peal suur kiri Chata Baby Jagi. Vot siis, kus me ööbisime. Kanajalakesed olid ilusti peidus, maja maskeerunud lossiks.

Tagasiteel oli hädasti vaja Valmiera Depos peatus teha, tõin omale ometigi korraliku padja (normaalsuuruses, Poolas katsutud padi oli ilmselgelt lausa ebamugavalt suur). Ja ühes külakeses maantee ääres oli laat, sealt sai kaasa ostetud kärakas käsitsi tehtud rukkileiba. Ma sõin seda siiamaani, oli kõva nagu päkapikuleib, aga ikkagi väga hea.

Selle söödud päkapikuleiva najal sain eile laskmisvõistlustel 6. koha. Harjutus 30+30, mida ma olin varem ühe korra trennis proovinud ja ühe korra võistelnud. Nii et päris uus asi ikka veel mu jaoks. Võistlejaid oli umbes 17, nii et ma olen väga rahul. Seekord ei lasknud ühtki pauku päris mööda ka, nagu eelmisel korral Heli Rassil. Noorsportlane areneb seitsmepenikoormasaabaste sammudega! Esimese poole (ringmärk) tulemuseks oli 277 silma, millega olin 4. kohal. Ilmuva märgi järel oli lõpptulemus 539 silma, mis on otse loomulikult mu isiklik rekord ja langesin üldarvestuses ainult 2 kohta. Hea on ka seda teada, et see ei ole sugugi mu võimete lagi - soodsate asjaolude kokkulangemisel võin isegi küündida medalikonkurentsi (seda küll ainult kodumaal, rahvusvahelise edu jaoks oleksin pidanud hakkama treenima 30 aastat varem).

Saehooaeg on ka avatud, esimest kujukest näitan teile homme.
Üldse tõotab üle aegade huvitavaim suvi tulla. Eks ma siis jupphaaval hakkan seda siin avama, kui asjad hakkavad teostuma.

8 kommentaari:

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Huvitav on hea, on millest talvel ja vanuigi pajatada :)

Anonüümne ütles ...

Poolast toodud Taim, Roheline - kõlab intrigeerivalt ;)

mustkaaren ütles ...

Mida kaugemale eestist, seda põnevamaks keeled ja rohelised taimed lähevad ;)
Pane aga pilt ylesse, kyll me selle ära nimetame.

Lendav ütles ...

Taim Roheline on juba Taga talus. Pilt tuleb hiljem, määramisabi oleks vaja küll :)

konn, lendav konn ütles ...

Kipsplaati (standard) saan ma püsikundena 3,28 + km, kui muidugi sadades võtta, hakkab hinnavahe mängima. Ma ei tea su maja seisukorda, aga märgruumi kiireks ja odavaks ehitamiseks/renoveerimiseks niiskuskindlamast kipsist paremat varianti pole - ei idane, ei mädane ja ammugi ei hallita. Loomulikult peab plaat olema tehnoloogiliselt õigesti paigaldatud ja niiskuse eest kaitstud.

Lendav ütles ...

Jaa, märgruum on üks väheseid kohti, kus ma tõenäoliselt kipsi kasuks otsustan. Aga see on ju suhteliselt väike pind, sellepärast küll ei tasu hakata Poolast (ega isegi mitte Tallinnast) mõnda plaati tooma. Noh, praegu on kõik alles algusjärgus (lausa uskumatu, kui pikalt võivad tööd venida). Eks nad suuremalt osalt raha taha jäävad, teen nii kiiresti, kui materjalide ostmiseks ja ka vajadusel tööjõu palkamiseks jooksvalt raha teenida suudan. Väike varu on muidugi olemas, et järgmine etapp ette võtta, aga brigaadi ma palgata ei suuda. No ja see aeg, kui ma raha trükin, ma ju ei ehita... Kõigele lisaks on vaja ka ja lapsi koolitada ja ise tahaks ka vahetevahel süüa. (Poola reis tehti mulle välja.)

konn, lendav konn ütles ...

Märgruumi nõu saad alati! Täitsa tasuta:-P

Lendav ütles ...

Tänan ja jätan meelde!